Site Overlay

Kask na crossa

Kask na crossa

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia motocyklisty jest kask, jest on również najważniejszą częścią ochrony biernej, ponieważ chroni on głowę przed uszkodzeniem. Bardzo ważne jest zatem, żeby rozpoczynając naszą przygodę z crosseem zaopatrzyć się w dobry kask. 

Charakterystyka kasku na crossa

Kask motocyklowy służy do przejmowania energii uderzenia podczas upadku. Kask na crossa (dostępny do kupienia tutaj) ma jednak jeszcze kilka innych zadań. Przede wszystkim przez swój kształt chroni naszą głowę nie tylko przy upadku, ale także jest osłoną przed lecącymi kamieniami, gałęziami czy kostkami z motocyklowych opon. Kask motocyklowy cross posiada również daszek, który jest osłoną przed słońcem oraz błotem. Cechuje go także wyjątkowo niska waga oraz wydajna wentylacja. Kaski na crossa różnią się też między sobą technologią konstrukcji obejmującą różne wzmocnienia, kształty skorupy, oraz wykorzystane materiały do produkcji. Rodzaje zastosowanych warstw ochronnych zapewniają nam dodatkową skuteczną amortyzację wstrząsów. Dla najlepszej ochrony warto wybrać kask z kompozytów włókien szklanych, aramidowych czy węglowych.

Jak dopasować kask na crossa?

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar kasku, żeby był dopasowany do naszej głowy aby mógł spełniać swoje funkcje. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów więc łatwo jest dopasować rozmiar do naszej głowy. Przy wyborze kasku warto zwrócić też uwagę na rodzaj zastosowanej w nim wentylacji, żebyśmy mogli komfortowo jeździć na motocyklu w upalne dni.