Site Overlay

Kask motocyklowy szczękowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

Każdy, kto chociaż raz w życiu siedział na motocyklu, zdaje sobie sprawę z tego, że jazda na tak szybkiej maszynie to nie przelewki. Odrobina rozkojarzenia wystarczy i wypadek gotowy. Spadając z motocykla jadącego bardzo szybko można się zabić. Najbardziej narażona na urazy jest głowa. Każdy, kto jeździ na motocyklu powinien mieć kask ochronny.

Dlaczego trzeba jeździć w kasku?

Podczas wypadku z udziałem motocykla można uderzyć głową w asfalt. Jeżeli nie będzie ona odpowiednio zabezpieczona, to skutki takiego urazu mogą okazać się tragiczne. Pod wpływem mocnego uderzenia w czaszce człowieka zbiera się ciśnienie, ponieważ nie ma ono ujścia, to zaczyna uciskać na organy, a jedynym z nich, który może się ścisnąć jest mózg – w ten sposób powstają nieodwracalne uszkodzenia mózgu.

Kask szczękowy – pełna ochrona

Oczywiście żaden, nawet najlepszy kask nie może zagwarantować tego, że podczas wypadku nic się nie stanie. Z pewnością jednak dobrej jakości kask motocyklowy szczękowy jest w stanie zaabsorbować znaczną część siły uderzenia, przez co obrażenia będą mniej dotkliwe. Kaski szczękowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań wśród motocyklistów. Cieszą się ogromnym uznaniem chociażby ze względu na wygodę użytkowania. Nie trzeba go ściągać do rozmowy czy napicia się wody z butelki, ponieważ posiada podnoszoną szczękę. Kupując kask warto sprawdzić czy posiada on odpowiednie atesty.