Site Overlay

Czym kierować się wybierając rękawice motocyklowe?

Każdy motocyklista doskonale wie, że najważniejsze podczas jazdy jest bezpieczeństwo. Na poziom bezpieczeństwa duży wpływ ma m.in. strój motocyklowy. Jednym z jego elementów są rękawice. Warto zatem wiedzieć czym się kierować wybierając te właściwe.

Dlaczego rękawice są tak ważne?

Rękawice motocyklowe podczas jazdy spełniają dwie ważne funkcje. Pierwsza z nich polega oczywiście na ochronie dłoni przed warunkami atmosferycznymi, w tym m.in. przed zimnem. Jak można się domyślić, wychłodzone dłonie motocyklisty tracą na swojej sprawności, a tym samym ma to negatywny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Druga funkcja to ochrona dłoni przed różnego rodzaju urazami, np. przy ewentualnej kolizji. Warto jeszcze wspomnieć, iż dobrze dobrane rękawice mają ogromny wpływ na pewność chwytu kierownicy przez motocyklistę.

Właściwy dobór rękawic

Wybierając rękawice motocyklowe należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rozmiar. Powinien być on dokładnie dopasowany do wielkości dłoni. Dlatego przed zakupem rękawice powinny być zawsze przemierzone, a następnie sprawdzić należy, czy można w nich swobodnie poruszać palcami. Rękawice nie mogą być także zbyt luźne. Wszystko to sprawia, że rękawice lepiej jest kupować samodzielnie, po przymierzeniu, a nie w ciemno. Chyba że nie jest to pierwsza para i motocyklista dokładnie zna rozmiar. Dobór rękawic motocyklowych musi być także uzależniony od preferowanego stylu jazdy.