Site Overlay

Buty motocyklowe i ich różnorodność

Pośród bardzo wielu produktów dla motocyklistów na pewno na uwagę zasługują odpowiednio wybrane buty motocyklowe. Stanowią one niemalże nieodłączony element właściwego stroju ochronnego, jednakże w wielu sytuacjach kupowane są oddzielnie, ze względu na ich rozmiar czy na przykład kolorystkę.

Wzmocnione lub w typie kawaleryjek

Największą ochronę stopy i łydki na pewno zapewniają odpowiednio wzmacniane, specjalne buty dla motocyklistów. O ile pozwalają na bezproblemową jazdę na motorze, o tyle wielu użytkowników wskazuje, że dość ciężko jest w nich chodzić. Dlatego też niektórzy zamiast takiego obuwia decydują się na wykonane z odpowiedniej jakości skóry buty tak zwane kawaleryjki. Są one tak wyprofilowane, że zarówno jazda na motorze jak też chodzenie w nich nie sprawia najmniejszego problemu.

Odpowiedni rozmiar – kwestia bardzo istotna

Buty przeznaczone na motor powinny być bardzo starannie dobrane pod względem rozmiaru. W końcu bardzo często ich użytkownicy spędzają w nich wiele godzin na swoich maszynach. Ponadto źle wybrane mogą być przyczyną problemów w trakcie jazdy, nie można zapominać że stopy i ich praca w dużej mierze odpowiadają za komfort jazdy ma motocyklu. Buty powinny być dobierane pod każdym względem, również jak chodzi o szerokość cholewki, jeżeli jest to dłuższy model. Powinny dokładnie przylegać do łydki a jednocześnie zapewniać odpowiednio dużo miejsca wewnątrz, aby można było swobodnie poruszać palcami stopy.